< powrót - Oferty leasingu

Awionetka stojąca na lotnisku

Leasing samolotów i śmigłowców dostępny jest w 9 firmach leasingowych

Leasing samolotu, śmigłowca - charakterystyka oferty

Z leasingu samolotu lub śmigłowca można obecnie skorzystać w dziewięciu polskich firmach leasingowych. Przy czym w praktyce zaledwie cztery z nich – można powiedzieć – wyspecjalizowały się w finansowaniu powietrznych środków transportu, a pozostałe pięć realizuje takie transakcje raczej sporadycznie. W rezultacie co roku w Polsce zawieranych jest około 100 umów leasingu samolotów – dotyczy to zarówno dużych samolotów pasażerskich dla linii lotniczych, jak i lekkich awionetek i helikopterów służących przede wszystkim przedsiębiorcom. My, na FmLeasing.pl także mamy w tym swój udział... Przeciętna jednostkowa wartość transakcji wynosi ponad 3,5 mln złotych, ale wyleasingować można także samolot lub śmigłowiec o znacznie mniejszej wartości, nawet poniżej 100 tys. zł. W grę wchodzi także leasing używanych samolotów, a nawet leasing zwrotny. Od rat i pozostałych opłat związanych z leasingiem samolotu można odliczać VAT pod warunkiem użytkowania go do celów prowadzonej działalności.

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 84 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 84 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: niedostępna
  • standardowa/pełna: dokumenty rejestrowe, szczegółowe dokumenty finansowe

Wszystkie formalności zajmują zazwyczaj kilka tygodni.

Samoloty i śmigłowce używane

Możliwy jest także leasing używanych (kilkuletnich, a czasem nawet kilkunastoletnich) samolotów, awionetek i helikopterów.

Wybór oferty leasingu

Na co zwrócić uwagę, jak negocjować, czego się wystrzegać - oto nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu.

Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Byliśmy pomocni? Doceń i poleć nas

4.8571428571429 1 1 1 1 1 4.86 (7)


Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Wzmianki o finansowaniu powietrznych środków transportu na FmLeasing.pl

Finansowanie powietrznych środków transportu w 2019 roku

Po bardzo udanym pod względem wartości finansowania samolotów i innych powietrznych środków transportu 2018 roku (581 mln złotych), rok 2019 przyniósł spory spadek w tym względzie. Zamknął się kwotą finansowania na poziomie 340 mln złotych (spadek o 41% r/r). Jednak nadal roczna liczba transakcji leasingowych w tym segmencie oscyluje w okolicy 100 sztuk. Zatem zmiana w wartości wynika nie tyle z jakiegoś rodzaju załamania rynku, co jedynie z mniejszej ilości transakcji o dużej wartości.

09 mar 2020, 14:24

Finansowanie powietrznych środków transportu w IQ 2018

Wartość leasingu samolotów w miesiącach styczeń - marzec 2018 wzrosła o 18% r/r. Niestety nie poszedł za tym wzrost ilościowy. Sfinansowano mniej środków powietrznych niż przed rokiem, za jeszcze większą przeciętną wartość. Tylko siedmiu leasingodawców zanotowało transakcje w tym segmencie, a zaledwie dwóch zrealizowało aż 95% wartości całego rynku.

28 kwietnia 2018, 09:22
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...
 

Portal FmLeasing.pl